- Zatrudnianie obywateli państw UE, EOG i Szwajcarii - unijne pośrednictwo pracy EURES
- Zatrudnienie obywateli państw trzecich w Polsce
- Zezwolenia na pracę
- Zezwolenia na pracę sezonową
- Zezwolenie na pobyt czasowy i pracę
- Praca bez zezwolenia
- Powierzenie pracy na podstawie oświadczenia
- Obowiązki pracodawcy
- Ważne kontakty i linki
Zatrudnianie cudzoziemców
Informacje dla pracodawców planujących zatrudnić obcokrajowców. Opis możliwości zatrudnienia obcokrajowców, a także obowiązków, jakie musi dopełnić pracodawca aby takie zatrudnienie mogło mieć miejsce. W tym dziale znajduje się również informacja o pośrednictwie pracy na terenie Unii Europejskiej EURES i sposobach poszukiwania pracownika poza granicami kraju.
Oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcom
Każdy cudzoziemiec, który na mocy przepisów prawa nie jest zwolniony z obowiązku posiadania zezwolenia na pracę w Polsce, chcący podjąć zatrudnienie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, musi posiadać odpowiednie zezwolenie.
Sprawy związane z wydawaniem zezwoleń na pracę sezonową oraz wpisywaniem do rejestru oświadczeń o powierzeniu pracy cudzoziemcom prowadzą:
- ZEZWOLENIE NA PRACĘ SEZONOWĄ DLA CUDZOZIEMCÓW - organ właściwy do wydania zezwolenia - Starosta (Powiatowy Urząd Pracy) właściwy ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania podmiotu powierzającego wykonywanie pracy cudzoziemcowi.
- OŚWIADCZENIE O POWIERZENIU WYKONYWANIA PRACY CUDZOZIEMCOM - organ właściwy do wpisu oświadczenia - Powiatowy urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę lub miejsce stałego pobytu podmiotu powierzającego wykonywanie pracy cudzoziemcowi.
Oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcom
Oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi jest składane przez podmiot w celu wpisania do ewidencji oświadczeń.
Powiatowy urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę lub miejsce stałego pobytu podmiotu powierzającego wykonywanie pracy cudzoziemcowi, wpisuje oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi do ewidencji oświadczeń, jeżeli:
- cudzoziemiec, któremu zostanie powierzona praca jest obywatelem Republiki Armenii, Republiki Białorusi, Republiki Gruzji, Republiki Mołdawii, Federacji Rosyjskiej lub Ukrainy
- praca cudzoziemca nie jest związana z działalnością sezonową
- okres wykonywania pracy wskazany w złożonym oświadczeniu oraz okresy pracy wykonywanej na podstawie oświadczeń wpisanych do ewidencji oświadczeń wynoszą łącznie nie dłużej niż 6 miesięcy w ciągu kolejnych 12 miesięcy niezależnie od liczby podmiotów powierzających temu cudzoziemcowi wykonywanie pracy.
Oznacza to, że zarówno pracodawca musi prowadzić działalność danego rodzaju (nie-sezonową), jak i praca cudzoziemca musi być z nią ściśle związana.
Krok 1 - wypełnienie oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy
Wzór oświadczenia określa Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie wydawania zezwolenia na pracę cudzoziemca oraz wpisu oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi do ewidencji oświadczeń.
Oświadczenie można wypełnić w formie:
- tradycyjnej - formularze do pobrania poniżej
(niedopuszczalne jest dokonywanie jakichkolwiek zmian we wzorze oświadczenia)
- elektronicznej za pośrednictwem portalu praca.gov.pl - e-formularz
(oświadczenie należy wypełnić, przesłać przez stronę praca.gov.pl do Urzędu, a następnie wydrukować, podpisać i złożyć wraz z kompletem wymaganych dokumentów).
Oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi noszące znamiona przerabiania / skreślania lub wypełnione nieczytelnie nie będą rejestrowane.
Krok 2 - dokonanie opłaty
Podmiot zamierzający powierzyć pracę cudzoziemcowi, przed złożeniem oświadczenia zgodnie z rozporządzeniem w sprawie wysokości opłat dokonuje wpłaty w wysokości 30 zł.
Opłatę należy uiszczać przez Internet, w banku lub urzędzie pocztowym na rachunek:
Odbiorca:Powiatowy Urząd Pracy w Brzesku
ul. Piłsudskiego 19
32 – 800 Brzesko
Nazwa banku: PKO BANK POLSKI
Nr konta: 11 1020 2892 0000 5502 0678 2058
Dowód wpłaty winien zawierać następujące dane: - nazwę podmiotu dokonującego wpłaty (pełna nazwa/imię i nazwisko oraz adres siedziby/miejsca zamieszkania)
- tytuł dokonanej wpłaty (złożenie oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi)
- dane cudzoziemca (pełne imię i nazwisko cudzoziemca, dla którego składane będzie oświadczenie).
Krok 3 - złożenie podpisanego oświadczenia wraz z kompletem dokumentów
Oświadczenie podpisane przez osobę upoważnioną należy złożyć w Powiatowym Urzędzie Pracy w Brzesku:
- Punkt Obsługi Pracodawców - pokój nr 18 (I piętro).
1. | ważny dowód osobisty lub ważny dokument podróży albo, jeżeli takiego dokumentu nie posiada i nie może go uzyskać, inny ważny dokument potwierdzający tożsamość - w przypadku gdy podmiotem powierzającym wykonywanie pracy cudzoziemcowi jest osoba fizyczna |
2. | kopię wszystkich wypełnionych stron ważnego dokumentu podróży cudzoziemca, którego dotyczy wniosek, a w przypadku gdy cudzoziemiec nie posiada ważnego dokumentu podróży i nie ma możliwości jego uzyskania - kopię innego ważnego dokumentu potwierdzającego jego tożsamość; natomiast jeżeli cudzoziemiec nie przebywa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - kopię stron dokumentu podróży z danymi osobowymi cudzoziemca |
3. | dowód wpłaty o której mowa powyżej |
oraz składa oświadczenie dotyczące:
- okoliczności, o których mowa w art. 88z ust. 5 pkt 1-6 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy
- miejsca stałego pobytu (dotyczy osób fizycznych, w tym prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą).
W przypadku braku możliwości złożenia i odbioru oświadczenia przez podmiot powierzający pracę, czynności tych może dokonać pełnomocnik. Pełnomocnictwo nie jest wymagane, jeżeli osoba jest upoważniona z imienia i nazwiska do reprezentowania podmiotu w dokumencie rejestrowym (KRS, CEIDG).
Powiatowy urząd pracy w toku postępowania dotyczącego wpisania oświadczenia do ewidencji oświadczeń ma prawo żądać dodatkowych dokumentów, w szczególności potwierdzających prowadzenie przez podmiot działalności uzasadniającej potrzebę powierzenia pracy cudzoziemcowi.
Krok 4 - wpisanie oświadczenia do ewidencji oświadczeń lub wydanie decyzji o odmowie dokonania wpisu
Powiatowy urząd pracy wpisuje oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi do ewidencji oświadczeń lub starosta odmawia w drodze decyzji wpisania oświadczenia do ewidencji oświadczeń w terminie:
- 7 dni roboczych od dnia otrzymania kompletnego oświadczenia, jeżeli sprawa nie wymaga postępowania wyjaśniającego
- 30 dni od dnia otrzymania kompletnego oświadczenia, w sprawach wymagających przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego.
Starosta może także odmówić wpisu do ewidencji oświadczeń, jeżeli z okoliczności wynika, że oświadczenie jest składane dla pozoru, będzie wykorzystane przez cudzoziemca w celu innym niż praca deklarowana w oświadczeniu lub podmiot powierzający pracę nie dopełnia obowiązków związanych z prowadzeniem działalności lub powierzaniem pracy w szczególności, m.in.: nie posiada środków na pokrycie zobowiązań wynikających z powierzenia pracy, nie prowadzi działalności uzasadniającej powierzenie pracy, zalega z odprowadzaniem składek m.in. na ubezpieczenie społeczne, zalega z uiszczeniem podatków.
W przypadku decyzji odmownej, podmiot ma możliwość odwołania się do organu drugiej instancji – Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, za pośrednictwem starosty, w terminie 14 dni od dnia odbioru (doręczenia) decyzji.
Powiatowy urząd pracy, wpisując oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi do ewidencji oświadczeń, może określić późniejszy dzień rozpoczęcia pracy, niż określony w oświadczeniu, nie wcześniejszy niż dzień następujący po dniu wpisania oświadczenia do ewidencji oświadczeń.
Zarejestrowane oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi stanowi podstawę dla cudzoziemca do ubiegania się we właściwej placówce dyplomatyczno - konsularnej o wizę w celu wykonywania pracy na terytorium RP.
Wpis nowego oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi do ewidencji oświadczeń nie jest wymagany, jeżeli:
- nastąpiła zmiana siedziby lub miejsca stałego pobytu, nazwy lub formy prawnej podmiotu powierzającego wykonywanie pracy cudzoziemcowi lub przejęcie zakładu pracy lub jego części przez innego pracodawcę
- nastąpiło przejście zakładu pracy lub jego części na innego pracodawcę
- podmiot powierzający wykonywanie pracy cudzoziemcowi i cudzoziemiec zawarli umowę o pracę zamiast umowy cywilnoprawnej
- cudzoziemiec jest pracownikiem tymczasowym, skierowanym przez pracodawcę do innego pracodawcy użytkownika, niż określony w oświadczeniu, jeżeli dane dotyczące pracy oferowanej cudzoziemcowi określone w oświadczeniu, z wyjątkiem miejsca wykonywania pracy, nie uległy zmianie.
Krok 4 - powiadomienie o podjęciu / niepodjęciu pracy przez cudzoziemca
Podmiot powierzający wykonywanie pracy cudzoziemcowi, którego oświadczenie zostało wpisane do ewidencji oświadczeń, pisemnie powiadamia właściwy powiatowy urząd pracy o:
- podjęciu pracy przez cudzoziemca najpóźniej w dniu rozpoczęcia pracy
- niepodjęciu pracy przez cudzoziemca w terminie 7 dni od daty rozpoczęcia pracy określonego w ewidencji oświadczeń.
Jeżeli pracodawca nie wypełni obowiązków informacyjnych o podjęciu lub niepodjęciu przez cudzoziemca pracy, stosuje się domniemanie co do terminu podjęcia pracy (praca była wykonywana od dnia wskazanego przy wpisaniu oświadczenia do ewidencji), chyba że z okoliczności wynika, że było inaczej.
WAŻNE!!!
Samo oświadczenie nie jest wystarczające do podjęcia legalnej pracy w Polsce – cudzoziemiec musi jeszcze posiadać tytuł pobytowy pozwalający na pracę (np. odpowiednia wiza lub zezwolenie na pobyt czasowy, przebywanie w ruchu bezwizowym).
- Załączniki
- Oświadczenie pracodawcy o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi.doc (doc, 59 KB)
- Oświadczenie pracodawcy o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi.pdf (pdf, 162 KB)
- Oświadczenie osoby fizycznej o miejscu stałego pobytu.pdf (pdf, 68 KB)
- Zawiadomienie o podjęciu lub niepodjęciu pracy przez cudzoziemca.pdf (pdf, 73 KB)
- Oświadczenie podmiotu dzialajacego jako agencja pracy tymczasowej o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi w charakterze pracownika tymczasowego.doc (doc, 61 KB)
- Oświadczenie podmiotu dzialajacego jako agencja pracy tymczasowej o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi w charakterze pracownika tymczasowego.pdf (pdf, 164 KB)
Zezwolenia na pracę sezonową
Od 1 stycznia 2018 r. znowelizowana ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy wprowadza nowe rozwiązanie umożliwiające zatrudnianie w Polsce cudzoziemców do pracy sezonowej – zezwolenie na pracę sezonową.
Praca sezonowa to praca wykonywana przez okres nie dłuższy niż 9 miesięcy w roku kalendarzowym w sektorach: rolnictwo, ogrodnictwo, turystyka, w ramach działalności uznanych za sezonowe określonych w rozporządzeniu wykonawczym Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w sprawie podklas działalności według klasyfikacji PKD, w których wydawane są zezwolenia na pracę sezonową cudzoziemca.
Procedura krok po kroku
Zezwolenie na pracę sezonową cudzoziemca jest wydawane na wniosek podmiotu powierzającego wykonywanie pracy cudzoziemcowi.
Decyzję wydaje starosta właściwy ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania podmiotu powierzającego wykonywanie pracy.
Pracodawca składa wniosek o wydanie zezwolenia na pracę sezonową w powiatowym urzędzie pracy (PUP) właściwym ze względu na swoją siedzibę lub miejsce zamieszkania (siedziba dotyczy osoby prawnej, np. przedsiębiorstwa, a miejsce zamieszkanie osoby fizycznej).
We wniosku pracodawca określa, m.in. proponowane wynagrodzenie cudzoziemca, wymiar czasu pracy albo liczbę godzin pracy w tygodniu lub miesiącu, rodzaj umowy będącej podstawą wykonywania pracy oraz okres ważności zezwolenia. (Wzór wniosku o wydanie zezwolenia na pracę sezonową dostępny w zakładce „wzory dokumentów"). Składając wniosek pracodawca dołącza również dowód dokonania wpłaty w wysokości 30 zł.
Jeżeli zezwolenie dotyczy obywatela innego kraju niż wymienionego w rozporządzeniu (tj. innego niż Armenia, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja lub Ukraina) do wniosku należy dołączyć informację dot. wyniku tzw. testu rynku pracy, tj. informacji starosty, właściwego ze względu na główne miejsce wykonywania pracy przez cudzoziemca o braku możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych pracodawcy w oparciu o rejestry bezrobotnych i poszukujących pracy lub o negatywnym wyniku rekrutacji organizowanej dla pracodawcy. W przypadku gdy specyfika pracy wykonywanej przez cudzoziemca nie pozwala na wskazanie głównego miejsca jej wykonywania, informację, o której mowa powyżej, wydaje starosta właściwy ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania podmiotu powierzającego wykonywanie pracy cudzoziemców.
Zezwolenie na pracę sezonową wydaje się, jeżeli wysokość wynagrodzenia, która będzie określona w umowie z cudzoziemcem, nie będzie niższa od wynagrodzenia pracowników wykonujących w tym samym wymiarze czasu pracę porównywalnego rodzaju lub na porównywalnym stanowisku.
Zezwolenie na pracę sezonową jest wydawanedla określonego cudzoziemca. Zezwolenie określa podmiot powierzający wykonywanie pracy cudzoziemcowi, najniższe wynagrodzenie cudzoziemca, wymiar czasu pracy albo liczbę godzin pracy w tygodniu lub miesiącu, rodzaj umowy będącej podstawą wykonywania pracy oraz okres ważności zezwolenia. Jeżeli zezwolenie dotyczy pracy cudzoziemca w charakterze pracownika tymczasowego, w zezwoleniu na pracę jest określany także pracodawca użytkownik.
W okresie ważności zezwolenia możliwe jest wykonywanie każdej pracy sezonowej, a nie tylko tej wskazanej w zezwoleniu.
WAŻNE
Różne ścieżki postępowania - w zależności od tego, czy cudzoziemiec jest już w Polsce, czy dopiero zamierza wjechać w celu pracy sezonowejPostępowanie różni się w zależności od tego, czy cudzoziemiec jest już w Polsce i posiada tytuł pobytowy umożliwiający wykonywanie pracy w Polsce (np. wizę z wyjątkiem wiz wydanych w celach: turystycznym (01), korzystania z ochrony czasowej (20) lub przyjazdu ze względów humanitarnych (21), przebywanie w ruchu bezwizowym, ale wjechał w innym celu niż praca sezonowa), czy dopiero będzie ubiegał się o wjazd do Polski - na podstawie wizy w celu wykonywania pracy sezonowej, bądź w ramach ruchu bezwizowego w związku z pracą sezonową.
„Ścieżka krajowa"
W sytuacji, gdy cudzoziemiec jest już w Polsce: starosta weryfikuje wniosek i wydaje zezwolenie albo odmawia wydania zezwolenia w terminie do 7 dni lub do 30 dni, jeśli wymagane jest postępowanie wyjaśniające. Jeśli weryfikacja przebiegła negatywnie, starosta odmawia wydania zezwolenia na pracę sezonową.
„Ścieżka zagraniczna"
W sytuacji gdy cudzoziemiec będzie dopiero starał się o wjazd do Polski w celu pracy sezonowej, starosta weryfikuje wniosek i wpisuje go do ewidencji wniosków ws. pracy sezonowej lub odmawia wydania zezwolenia na pracę sezonową.Wpisanie do ewidencji następuje w terminie 7 dni roboczych od dnia otrzymania oświadczenia, chyba że prowadzone jest postępowanie wyjaśniające – wówczas wpisanie następuje do 30 dni. Wpisując wniosek do ewidencji, starosta wydajepodmiotowi powierzającemu wykonywanie pracy cudzoziemcowi zaświadczenie o wpisie wniosku do ewidencji wniosków w sprawie pracy sezonowej.
Podmiot powierzający wykonywanie pracy przekazuje cudzoziemcowi zaświadczenie o wpisie wniosku o wydanie zezwolenia na pracę sezonową do ewidencji wniosków w sprawie pracy sezonowej. Zaświadczenie to służy jako podstawa do wydania wizy w celu wykonywania pracy sezonowej lub w przypadku, gdy cudzoziemiec wjeżdża w ruchu bezwizowym, służy jako potwierdzenie celu wjazdu na terytorium RP.
Po przyjeździe cudzoziemca pracodawca informuje powiatowy urząd pracy o tym fakcie, przedstawia kopię paszportu cudzoziemca oraz podaje jego adres zamieszkania na terytorium RP (wzór informacji, który składa pracodawca w związku z ww. okolicznościami znajduje się tutaj). Po spełnieniu ww. obowiązku starosta wydaje zezwolenie na pracę sezonową. Pamiętać należy, że wpis do ewidencji wniosków o wydanie zezwolenia na pracę sezonową jest ważny tylko 120 dni – jeżeli po tym okresie starosta nie otrzyma potwierdzenia, że cudzoziemiec podejmie pracę w późniejszym terminie, umorzy postępowanie w sprawie wydania zezwolenia na pracę sezonową.
Cudzoziemiec może pracować w trakcie oczekiwania na zezwolenie na pracę sezonową, czyli po poinformowaniu urzędu przez podmiot o przyjeździe cudzoziemca. Praca musi jednak być wykonywana na warunkach określonych w zaświadczeniu o wpisie wydanych wcześniej przez urząd.
Obowiązki pracodawcy w związku z powierzaniem pracy na podstawie zezwolenia na pracę sezonową:
- Pracodawca ma obowiązek zawarcia umowy pisemnej z cudzoziemcem, a wcześniej przedstawić mu jej tłumaczenie na język zrozumiały dla cudzoziemca zgodnie z warunkami określonymi w zezwoleniu. W umowie podmiot jest zobowiązany uwzględnić warunki zawarte w zezwoleniu
- Pracodawca ma obowiązek przestrzegania wszystkich obowiązków wynikających z powierzania pracy, takich samych jak w przypadku polskich pracowników (np. zgłoszenie do ubezpieczeń społecznych w ciągu 7 dni, gdy dana umowa podlega ubezpieczeniom, np. umowa o pracę, zlecenia czy agencyjna), a także obowiązków związanych z zatrudnieniem cudzoziemca wynikających z innych przepisów (np. przechowywanie kopii dokumentu pobytowego cudzoziemca przez cały okres jego pracy).
Przedłużenie zezwolenia na pracę sezonową
- Dotyczy wyłącznie cudzoziemców, którzy wjechali w celu pracy sezonowej, tj. dla których był uzyskiwany wpis do ewidencji wniosków o wydanie zezwolenia na pracę sezonową (wiza „sezonowa", ruch bezwizowy w związku z wnioskiem wpisanym do ewidencji)
- Wydawane jest w celu kontynuacji pracy u tego samego podmiotu lub w celu podjęcia pracy u innego podmiotu;
- wydaje się na okres, który łącznie z okresem pobytu cudzoziemca w celu wykonywania pracy sezonowej, liczonym od dnia pierwszego wjazdu na terytorium obszaru Schengen w danym roku kalendarzowym nie jest dłuższy niż 9 miesięcy roku kalendarzowego
- Cudzoziemiec może pracować w trakcie oczekiwania na przedłużenie zezwolenia na pracę sezonową u tego samego pracodawcy, natomiast u nowego pracodawcy – do 30 dni
- W przypadku zmiany właściwości starosty ze względu na zmianę siedziby lub miejsca zamieszkania podmiotu powierzającego wykonywanie pracy cudzoziemcowi właściwość starosty do prowadzenia postępowania w sprawie wydania przedłużenia zezwolenia na pracę sezonową określa się na dzień złożenia wniosku o wydanie przedłużenia zezwolenia.
Zezwolenie na pracę sezonową wydaje się na okres nie dłuższy niż 9 miesięcy w roku kalendarzowym.
W przypadku cudzoziemca, który wjechał na terytorium RPna podstawie wizy wydanej w celu wykonywania pracy sezonowej lub w ramach ruchu bezwizowego w związku z wnioskiem o wydanie zezwolenia na pracęsezonową wpisanym do ewidencji wniosków w sprawie pracy sezonowej,jest liczonyod dnia pierwszego wjazdu cudzoziemca do strefy Schengen.
W przypadku cudzoziemców, którzy wjechali w celu innym niż praca sezonowa zezwolenie może być wydane na okres legalnego pobytu nie dłuższy niż 9 miesięcy. Okres ten liczony jest łącznie z okresami wskazanymi w poprzednio wydanych zezwoleniach na pracę sezonową dla tego cudzoziemca.
Sytuacje, w których nie jest wymagane uzyskanie nowego zezwolenia:
- zmiana siedziby lub miejsca stałego pobytu, nazwy lub formy prawnej podmiotu powierzającego wykonywanie pracy cudzoziemcowi
- przejęcie zakładu pracy lub jego części przez innego pracodawcę
- przejście zakładu pracy lub jego części na innego pracodawcę
- zawarcie przez podmiot powierzający wykonywanie pracy i cudzoziemca umowy o pracę zamiast umowy cywilnoprawnej.
Dokonanie opłaty
Podmiot zamierzający powierzyć pracę cudzoziemcowi, przed złożeniem oświadczenia zgodnie z rozporządzeniem w sprawie wysokości opłat dokonuje wpłaty w wysokości 30 zł.
Opłatę należy uiszczać przez Internet, w banku lub urzędzie pocztowym na rachunek:
Odbiorca:Powiatowy Urząd Pracy w Brzesku
ul. Piłsudskiego 19
32 – 800 Brzesko
Nazwa banku: PKO BANK POLSKI
Nr konta: 11 1020 2892 0000 5502 0678 2058
Dowód wpłaty winien zawierać następujące dane: - nazwę podmiotu dokonującego wpłaty (pełna nazwa/imię i nazwisko oraz adres siedziby/miejsca zamieszkania)
- tytuł dokonanej wpłaty (złożenie wniosku o wydanie zezwolenia na pracę sezonową)
- dane cudzoziemca (pełne imię i nazwisko cudzoziemca, dla którego wydawane będzie zezwolenie).
- Załączniki
- Wniosek o wydanie zezwolenia na pracę sezonową cudzoziemca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.doc (doc, 78 KB)
- Wniosek o wydanie zezwolenia na pracę sezonową cudzoziemca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.pdf (pdf, 181 KB)
- Oświadczenie osoby fizycznej o miejscu zamieszkania - zezwolenie na pracę sezonową.pdf (pdf, 67 KB)
- Wniosek o wydanie przedłużenia zezwolenia na pracę sezonową cudzoziemca na terytorium RP.doc (doc, 80 KB)
- Wniosek o wydanie przedłużenia zezwolenia na pracę sezonową cudzoziemca na terytorium RP.pdf (pdf, 172 KB)
- Zawiadomienie o zgłoszeniu się do pracy - zezwolenie na pracę sezonową.pdf (pdf, 87 KB)
- Rozporządzenie Wojewody Małopolskiego z dnia 8 grudnia 2017 roku w sprawie kryteriów wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemców.pdf (pdf, 290 KB)
- Rozporządzenie dotyczące zawodów zwolnionych z obowiązku wydania Informacji Starosty.pdf (pdf, 239 KB)
Szczegółowe informacje na temat zatrudnienia cudzoziemców na postawie oświadczeń o powierzeniu pracy oraz zezwoleń na pracę sezonową
Dział Usług Rynku Pracy - Punkt Obsługi Pracodawców
Imię i nazwisko | Stanowisko | Pokój | Telefon | |
---|---|---|---|---|
Elżbieta Turbasa | pośrednik pracy (doradca klienta) | 18 | 146646268 | cudzoziemcy@pup-brzesko.pl |